STK pro chlapy

Nikdy mě nenapadlo, že by mě mohlo potkat nějaké vážnější onemocnění a ke svému zdraví jsem přistupoval asi stejně jako většina chlapů. A pak jsem najednou stál v ordinaci lékaře, který vyslovil diagnózu – rakovina varlete. Bylo mi 24 let a hned druhý den jsem šel na operaci...

Jsem jasný příklad toho, jak se téma mužského zdraví a prevence všeobecně podceňuje. Žijeme v omylu, že nemoci jako rakovina varlat, prostaty, střeva, cukrovka či vysoký cholesterol se nás netýkají a prevenci považujeme za zbytečnou. Věčně nemáme čas, stydíme se nebo si hledáme jiné výmluvy. K lékaři se tak bohužel často dostaneme až ve chvíli, kdy je onemocnění pokročilé a může výrazně změnit kvalitu života nebo ho přímo ohrozit. Proto o této problematice nyní mluvím veřejně a věřím, že Nadační fond Petra Koukala inspiruje co nejvíc chlapů, aby se o sebe začali starat zodpovědně a pravidelně chodili na preventivní prohlídky. Mně včasná diagnóza zachránila život.

O projektu STK pro chlapy

Muži téma zdraví všeobecně podceňují. Řada z nich si myslí, že se jich onemocnění netýká a prevenci považují za zbytečnou. K lékaři se proto často dostanou až ve chvíli, kdy už smlouvají o život nebo o jeho kvalitu. O mnoho vřelejší vztah mají chlapi k autům, se kterými jsou zvyklí jezdit na pravidelné technické kontroly. Informační kampaň „STK PRO CHLAPY“ si proto klade za cíl, aby se muži naučili starat o své zdraví stejně jako o auta a aby se prevence stala nedílnou součástí jejich života.

Snažíme se prolomit tabu mužského zdraví, vytvořit silné společenské téma a změnit postoj mužů k preventivním prohlídkám a k prevenci obecně. Našimi projekty edukujeme studenty na školách, zaměstnance ve firmách i širokou veřejnost. Naším cílem je, aby se zodpovědný přístup ke zdraví stal pro všechny muže samozřejmostí.

Mrkněte na náš web STK PRO CHLAPY!